OYUN OYNAMAYI SEVİYORUZ


Bebekler için oyun oynamanın ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur.Oyun hem zeka geliştirir , hem de çocukların çabuk öğrenmesine yardımcı olur.Bizde kızımla bol bol oyunlar oyunlar oynuyoruz.Her ne kadar kızım her şeyi oyuncak yapıyor olsa da biz onun kendisini geliştirebileceği oyuncaklar tercih etmeye çalışıyoruz.
Oyuncaklar bir çocuk için her alanda eğiticidir.Araştırdığım kadarıyla da özellikle psikolojik açıdan da büyük önem arz ediyor.Çünkü çocuklar gerçekten öğrenmek için çok istekliler. Biz anneler olarak bu konuda çocuklarımızla sürekli oyunlar oynamalıyız.
Benim kızım bir oyuncağı önce tanımaya çalışıyor. Eline aldığı bir şeyi öncelikle inceliyor daha sonrasında oynamak isteyip istemediğine karar veriyor. Bu durum benim çok hoşuma gidiyor. Çünkü direk reddetmesi beni üzerdi.Çabuk pes etmek istediğini , oynamamak için direteceğini düşünebilirdim.Onun için bizde  çıngıraklar ve renkli toplarla başladık.Aslında her şeyi seveceğini düşünüyorum.Çünkü her şeyi sevmesi için ayrı bir çaba sarfediyoruz.Onunla vakit geçirmek oyunlar oynamak gibi.
Daha sonrasında da müzikli oyuncaklarla devam ettik.Kızımın sesi çıkan oyuncaklara karşı ayrı bir merakı var.Bununla birlikte ses duyduğunda ki tepkileri de çok güzel. Sesin çıkması için ne yapması gerektiğini biliyor.Bir müzik çaldığında ellerini kaldırıp oynama isteği de beraberinde geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.