BABA-KIZ AŞKI DİYE BİR GERÇEK VAR

Kız çocuklarının babalarına olan bağlılığını çok duyarız.Anneler olarak bunun en çok farkında olan da bizlerizdir.Babalarına olan hayranlıklarını görmemek mümkün değil.
Bir kız çocuğu için ‘baba’ birçok anlam ifade eder.Benim küçük kızım sevgisini bir çok kez gösterebiliyor.Ama inşallah daha çok anlatacak anımız olacak.
İlk olarak değinmek istediğim kızımın baba sevgisi.Benim küçük bal arım babasına öyle güzel bakıyor ki eşim konuşurken ona doğru çevirdiği gözleri hayranlıkla doluyor.Babası konuşsun kızım öyle dinlesin.Bir an da masumlaşan halleri var.Ah bir de ben biraz olmaz , yapma diyorsam gideceği yer çok belli.Babasının yanı elbette.Çok şükür ki eşim bu konuyu kızımızı şımartmadan hallediyor.Seçenek olarak değil de sevgisine sığınacak liman olarak görüyor babasını.
Sabah uyanır uyanmaz gözleri babasını arıyor.Kahvaltı sofrasında göremediyse anlıyor ki uyanmak için geç kalmış.
ÖZLÜYOR …
Gün içinde babasını özler tavırlarını görüyorum.Oyuna daldığında bunu çok da belli etmiyor.Fakat telefon çaldığında babasının sesini duyuyorsa kendine hakim olamıyor.Oyunu bırakıp telefona doğru koşan bir kızım var.Tabi ki ne yapacağını şaşırıp kaldığı halleri de yok değil.
Akşam olup işten geleceği zaman gözler yine kapıya doğru yöneliyor.Oysa ki daha çok küçük benim bal arım.Ama nasıl anlıyor günün bitip babasının eve geleceğini.Özlüyor.Özleyince ne de güzel belli ediyor.
AKŞAM YEMEĞİ KEYFİ …
Masada yemek yerken kızımın yemeğini kimin yedireceği çok belli.Elbette bunun cevabı da babası. 🙂
Gözlerini babasının üzerinden hiç ayırmayıp öylece bekliyor.Ne zaman ki bir lokma ona yaklaşıyor eller ayaklar hiç durmuyor.Yemek yemenin en güzel hali babasının ellerinden olması.Ben bir şey uzattığım da aslında kalben babasının yedirmesini daha çok isteyen bir kızım var.Onların bu hali beni inanılmaz mutlu ediyor.Hatta yemeğimi rahat rahat yediğimi itiraf edebilirim.Elbette ki bazen kıskanmıyor değilim.Bu konuya da başka bir yazım da mutlaka değineceğim. 🙂
EN İYİ OYUN ARKADAŞI …
Kızımın en iyi oyun arkadaşı babası diyebilirim.Ne kadar keyif aldığını kahkahalarından çok rahat anlayabiliyorum.Elindeki oyuncağını yanına götürüp ne istediğini hangi oyunu oynayacaklarını anlatma çabası takdire şayan.En uygun alanı bulduktan sonra barbie li topunu alıp oyuna başlamak istiyor.Hiç yorulmadan topun gittiği her yere atlıyor.Nasıl bir enerjisi var ki bu bebeklerimizin hiç tükenmiyor.Maşallah diyeyim.
Çıkan seslerden komşularımız rahatsız olmuyordur umarım. 🙂
BABAM DAYANAMAZ DİYE DÜŞÜNÜYOR …
Bir baba her çocuğuna değer verir.Vermelidir.Ama kızlarına karşı koyamadıkları bir yanları olduğunu düşünüyorum.Mesela ‘baba’ dediğinde kızının her dediğini yapmaya hazır bir eş görüyorum karşımda.
Her bir kelimesi önemli ama bize seslenmesini hayranlıkla izliyoruz.Bize seslenmesiyle her istediğini yapmamızı bekliyor.Ama bu mümkün olamaz.Babasının da aynı fikirde olması
benim içimi rahatlatıyor.
Kızımın kollarını açıp baba demesi bir anne olarak benimde onlara olan hayranlığımı gün ve gün arttırıyor.
Dayanamadığımız hallerimiz sevgimizden olsun.
NE GÜZEL BABA DİYOR BENİM KÜÇÜK KIZIM …
Her ne kadar ilk kelimesi ‘anne’ demek olsa da kızım ‘baba’ desin diye de beklemedik değil elbette.Her sohbette ‘ baba de kızım ‘ deyip duruyorduk. 🙂
Neyse ki bu süreç uzun sürmedi.Sevgisi dilinden ‘baba’ diyerek dökülüverdi.Anlamı ne kadar çok değerli.Ne kadar çok şeyi ifade ediyor.Mesela bence olmasını istediklerini mümkün kılandır , kuvvettir , dağ gibidir.Korkmamaktır.Bazen her şeyi paylaşmak zor olur ama aslında çoğu derde devadır baba.
Kızımın ‘baba’ deyişi eşimi her seferinde mest ediyor. Tıpkı bir bakışı bir gülüşü gibi…
Çünkü baba-kız aşkı diye bir şey var. 🙂
İyi ki var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.